Bette DavisI

Ruth Elizabeth Davis

9,0
5 115 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bette Davis
użytkownik usunięty
Anaissa

Wszystko o Ewie oraz Co się zdarzyło Baby Jane

Anaissa

Oczywiście dwa wymienione filmy warto zobaczyć. Oprócz tego parę melodramatów z najlepszego okresu Bette: "Trzy kamelie", " W niewoli uczuć", "Małe liski" czy "List", kostiumowca "Prywatne życie Elżbiety i Essexa", komedie "24 godziny miłości" i "Bride came C.O.D" a z późnego okresu kariey "Śmierć na Nilu"

Anaissa

Zabrakło w polecanych filmach ,,Jezebel,, z H.Fondą
oraz ,,Skamieniały las,,z Leslie Howardem i H.Bogartem.
Naprawdę warto.

Anaissa

Jezebel - Dzieje grzesznicy

Anaissa

Wszystkie wymienione :)

od siebie mogę polecić "Kusicielkę" (za rolę w tym filmie zdobyła swojego pierwszego Oscara)

Anaissa

Człowiek, który przyszedł na obiad. Leci czasami na TCM. Ale nigdy nie oglądaj na TCM Sing Sing, bo t

Lady_Eowyn

Sing Sing Hells House paskudne, szczególnie ten drugi, Kid Galahad lepszy, ale fajerwerków nie ma, Człowiek... Bardzo fajny, a Baby Jane, Wszystko i Ewie i Mroczne Zwycięstwo koniecznie!

Anaissa

Posiadam książkę Charlotte Chandler "Bette Davis" i muszę ją gorąco polecić ! Jeżeli chce się dowiedzieć o Bette na prawdę dużo to jest to książka doskonała od życia do śmierci - nie przekoloryzowana a bardzo prawdziwa . O wszystkich jej wzlotach i upadkach o swojej córce , o jej karierze i ludziach , którzy się nią zachwycali i których ona podziwiała . Co do filmów z jej udziałem polecam jeszcze "Mroczne zwycięstwo" jak sama Bette powtarzała , był to jej ulubiony film .Również piękny jest "Trzy Kamelie" coś cudownego . POLECAM !

WonderFul

polecam Jezebel, Mroczne zwycięstwo koniecznie i co się wydarzyło Baby Jane.Ksiazki nie czytałam, ale jestem jej fascynatka. szkoda tylko, ze taki dziwny napisz na tym nagrobku, była w końcu radosna, niezwykła, drapiezna a nagrobek ma jak zakonnica.

KOchamkino1969

No i absolutnie doskonała we Wszystko o Ewie. bezkonkurencyjna tam,wszystkich zostawia daleko za sobą.

Anaissa

"Nie płacz Charlotto" Roberta Aldricha (reżysera "Co się zdarzyło Baby Jane"). Pasjonujący film.

Anaissa

i "LIST" Williama Wylera.
Zaskakujący thriller.

Anaissa

Powiem szczerze, ze zakochalem sie w tej aktorce. Pierwszy film jaki z nia widzialem to Co sie zdarzylo..i sie zachwycilem. Kazdy kolejny obraz utwierdza mnie w przekonaniu, ze to najlepsza aktorka w historii kina. Po prostu jest fenomenalna. Przyciaga wzrok, jest wyjatkowa i niepowtarzalna. Ogladaj wszystko co wpadnie Ci w rece z jej udzialem :)

Anaissa

dodałabym jeszcze bardzo przyjemną komedię'' It's love i'm after'' i thriller ''in this our lives'', obydwa filmy z jej przyjaciółką i świetną aktorką Olivią de Havilland. Bette zrobiła też świetny film z Henrym Fondą( oprócz Jezebel oczywiscie, POLECAM) pod tytułem ''That Certain Woman''. Jeżeli chodzi o jej filmografię to wybór jest naprawde imponujący

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones